

Inv. No. S2485N
| Author of the Work | Tichý, František (1896–1961) |
| Title | Salto I. |
| Dimensions | 30 x 29 cm |
| Date of Origin | 1936 |
| Technique | pen |
| Material | paper |
| Photographer | Josef Sudek |
| Negative Dimensions | 18 x 13 cm |
| Keywords | drawing, 20th century, negative |


| Author of the Work | Tichý, František (1896–1961) |
| Title | Salto I. |
| Dimensions | 30 x 29 cm |
| Date of Origin | 1936 |
| Technique | pen |
| Material | paper |
| Photographer | Josef Sudek |
| Negative Dimensions | 18 x 13 cm |
| Keywords | drawing, 20th century, negative |