

Inv. No. S4466N
| Author of the Work | Tittelbach, Vojtěch (1900–1971) |
| Title | Composition |
| Dimensions | 68 x 53 cm |
| Date of Origin | 1934 |
| Technique | oil |
| Photographer | Josef Sudek |
| Negative Dimensions | 17,3 x 12,3 cm |
| Keywords | painting, 20th century, negative |


| Author of the Work | Tittelbach, Vojtěch (1900–1971) |
| Title | Composition |
| Dimensions | 68 x 53 cm |
| Date of Origin | 1934 |
| Technique | oil |
| Photographer | Josef Sudek |
| Negative Dimensions | 17,3 x 12,3 cm |
| Keywords | painting, 20th century, negative |