Sudek Project
Sudek a sochy 3. nejkrásnějším katalogem!

Máme velkou radost, že kniha Sudek a sochy získala 3. místo v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2020 v kategorii Katalogy. Děkujeme porotě a našim šikovným grafikům! O design se opět postarali Martin Groch a Tim & Tim, tentokrát na obálce spolupracoval i Jakub Samek.

Sudek Project
Fešandy na Slovensku

Srdečně zveme na vernisáž obměněné reprízy výstavy s názvem Fešandy ze šuplíků. Sudek a Slovensko, která proběhne 28. října 2021 od 18 hodin v Mirbachově paláci Galerii města Bratislavy. Výstava rozvíjí Sudkovu dokumentaci děl z výstavy Staré umění na Slovensku v roce 1937. K vidění bude do 9. ledna 2022.

Sudek Project
Máme nominaci na nejkrásnější knihu roku!

Kniha Sudek a sochy získala nominaci na nejkrásnější českou knihu roku 2020 v kategorii katalogy. Máme radost! Soutěž pořádá Ministerstvo kultury ČR a Památník národního písemnictví.

Sudek Project
Natočili jsme podcast pro Galerii hlavního města Prahy

Komu říkal Josef Sudek fešandy? Proč a jak fotografoval umělecké předměty? Jak se přitom propojil s moderními umělci Fillou, Tichým, Wichterlovou? A jak vystavit fotografii jako objekt? Další z podcastů GHMP přináší rozhovor Pavla Klusáka s Hanou Buddeus a Katarínou Mašterovou k výstavě Fešandy ze šuplíků: Sudek a sochy. Poslechněte si jej ZDE.

Sudek Project
Zveme na workshop

Srdečně zveme na diskuzní workshop Fotografujeme sochy, který proběhne ve čtvrtek 3. 9. 2020 od 17 hodin v Domě fotografie GHMP jako doprovodný program k výstavě Fešandy ze šuplíků. Sudek a sochy. Diskusuze se zúčastní fotografové Hynek Alt, Vlado Bohdan, David Stecker, Jiří Thýn a Aleksandra Vajd a povedou ji kurátorky výstavy Hana Buddeus a Katarína Mašterová. Těšíme se na Vás!

Sudek Project
Vychází závěrečná publikace Sudek Project

Nová kniha s názvem Sudek a sochy, editovaná Hanou Buddeus, vychází jako odborný katalog k výstavě Fešandy ze šuplíků. Sudek a sochy. Více než 600 stran a přes 400 reprodukcí, texty od sedmi autorů, s atraktivní grafickou úpravou od Martina Grocha a studia Tim+Tim.

Sudek Project
Pozvánka na výstavu

Srdečně zveme na výstavu Fešandy ze šuplíků. Sudek a sochy, která bude po odkladu otevřená od 23. června 2020 v Domě fotografie Galerie hlavního města Prahy. Výstava je závěrečným výstupem Sudek Project, a vydáváme k ní obsáhlou vědeckou publikaci. Čekají na Vás bohaté doprovodné programy i podcast, máte se na co těšit!

Sudek Project
PF 2020

Vše dobré do roku 2020 přeje SUDEK PROJECT! Letos vstupuje náš projekt do své závěrečné fáze. Ve stávajícím složení týmu nás čeká posledních dvanáct měsíců spolupráce, která vyústí velkou závěrečnou výstavou v Galerii hlavního města Prahy s doprovodnou publikací. Letos také zpřístupníme zbytek našeho archivu na tomto webu, máte se na co těšit!

Sudek Project
Repríza výstav v Ústí nad Orlicí

Srdečně zveme do Galerie Pod radnicí v Ústí nad Orlicí, kde probíhá repríza dvou našich výstav Sudek: Obrazy a Odrazy a V ateliéru od 7. do 30. listopadu 2019, Sychrova 16, Ústí nad Orlicí. Výstavy ve spolupráci s galerií Pod radnicí a s kurátorkou PPF Art Lucií Mlynářovou připravil člen týmu Martin Pavlis.